خوددرمانی

نمی دانم بگویم خوشبختانه یا متاسفانه؟ به هر حال می گویم....مناظره فرهنگی کاندیداهای ریاست جمهوری را که پیگیری می کردم؛ همه بالاتفاق بر کار فرهنگی غیر دولتی و مردمی تاکید داشتند .خوشبختانه اش از این جهت که بالاخره فرجی در کار فرهنگیمان حاصل خواهد شد و متاسفانه اش از این جهت که شاید همه دچار شعار زدگی شده باشیم و خیلی هم ندانیم کارفرهنگی غیر دولتی یعنی چه.شاید یک معنیش این باشد که سازمان های مردم نهاد خیلی راحت و در زمان کم و بدون افتادن در پیچ و تاب های بروکراسی ثبت شوند،یک معنی دیگرش هم این باشد که موسسات فرهنگی برای هر کاری که می خواهند انجام دهند نیاز به هزار و یک مجوز نداشته باشند،مساجد مانند گذشته به مراکز فعال فرهنگی بدل شوند و هویت محله ای به محله های شهرها باز گردد و باز هم بچه محل ها برای هم سر و جان فدا کنند.معانی دیگر هم دارد که باشد برای بعد...

از یک چیز کاملا اطمینان دارم و آن این است که درمان قطعی فرهنگ این مملکت تنها به دست مردم است و بس.شاید این بار خود درمانی مردم بیش از تجویز پزشکان موثر افتد.

/ 39 نظر / 114 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهم نيست

ولي اخه عهد يعني چي ..... شما به كدوم عهد وفا نكردين .....چراااااااااااا وفاي به عهد نكردين ......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tohid

dir residam dige ,bahse daghe entekhabat tamom shod

!

دختران مانکن هواپیمای پرسپولیس و مقوله ای به نام سبک زندگی http://www.598.ir/fa/pages/?cid=145122

مهم نيست

خدايا شكرت به واسطه هميچيزي به من دادي ميدهي و خواهي داد ......

دومین موج وبلاگی صبر ریحانه‌ها

دومین دوره موج صبر ریحانه‌هاست. و دعوت می‌کنیم از تمام کسانی که قلمی در دست دارند و می نویسند و طراحانی که طرح می زنند در زمینه کلی روزه+گرما+حجاب، و موضوعات پیشنهادی: دختران؛ راه‌کارها، تجربه‌ها و تاثیرگزاری حفظ حجاب مادران؛ راه‌کارهای تربیتی حجاب برای فرزندان و تجربه‌های این راه همسران؛ من برای حجاب همسر خود چه کرده‌ام؟ (ویژه آقایان)

دومین موج وبلاگی صبر ریحانه‌ها

قالب آثار: ادبی؛ مینی‌مال، کوتاه‌ نوشته‌های ادبی، شعر و خاطره گرافیک؛ پوستر، اینفوگرافی، تصویرسازی منت می‌گذارید که می‌نویسید و وقت می گذارید، و درنهایت از طریق سایت موج به آدرس Reyhaaneha.ir و یا ایمیل موج به آدرس Reyhaaneha@gmail.com نهایتا تا عید سعید فطر در اختیار ما قرار دهید.

ایرانی

سلام خیلی وقت بود سعادت نصیبم نشده بود تا از دیدگاه های شما بازدید کنم الان خیلی خوشحالم و به نظرم در این چند وقت خیلی نوشته هاتون عمومی تر شده و این خیلی بهتره و البته مفهومی تر که البته از شما این انتظار هم میرود راستی از بام چه خبر و اینکه هنوز در برنامه اردیبهشت حضور دارین میشه بفرمایین چه روزی . و اینکه یک نکته خیلی خوبه که شما هستین پایدار باشین یا علی

نامیرا

این آزادی که می فرمایید برای فعالیت های مردم نهاد ایجاد می شه،(تشکیل ان جی او های فرهنگی) فقط برای حزب اللهی نخواهد بود و طیف مخالف هم این آزادی ها رو خواهد داشت. فکر میکنید از این آزادی و قید و بند های کمتر در چه مسیری استفاده میکنن... اتفاقا یکی از راهکارهای یکی از فیلسوفهای غربی (که اسمش یادم نیست) برای براندازی در ایران، تشکلیل و حمایت ان جی او های فرهنگی بوده! فکر میکنید نیروهای فرهنگی حزب اللهی میتونن تمام قد بیاستن در مقابل نیروهای فرهنگی ضد انقلاب؟

همپای صاعقه (حمزه)

تو فکر کن وقتی مردم بصورت خود جوش پرچم سیاه برای عزای سالار شهیدان بر سر درهایشان نصب کنند کجا و آن که دولت بیاید این کار را بکند کجا . مردم باید خودشان دغدغه داشته باشند . کار فرهنگی دولتی یک پول سیاه نمیارزد . دولت باید سیاست هایش فرهنگی باشد آن هم فرهنگ اسلامی مگر نه با دخالت مستقیم معکوس ترین نتیجه را بدون درد سر حاصل میکنند . باز هم گیریم دخالت مستقیم دولت بر کارهای فرهنگی عیبی نداشته باشد ولی میشود یک سیاست شل کن سفت کن. چون دولتها که عوض میشوند در فرهنگ نظراتی دارند بسیار متفاوت و مردم را تصور کن که بخواهند در یک دولت یک جور رفتار کنند و 4 سال بعد فلان جور . آفتاب پرست شرف دارد بر چنین مردمی. من نیاز به راهنمایی دارم کسی هست به یک پادوی فرهنگی کمک کند