زنگ ها برای چه به صدا در می آیند؟

یادم هست که قبل تر ها وقتی می خواستیم کاسه کسی را پس بدهیم دنبال بهترین چیزی که در خانه داشتیم می گشتیم تا در ظرف به نشانه تشکر بگذاریم.گاهی یک شاخه نبات،گاهی چند شاخه گل،گاهی شیرینی..یادم هست که بعضی وقت ها در ظرف ها نمک می گذاشتند.شاید برای زمانی بود که چیز دیگری در خانه نداشتند.اما این ظرف های یک بار مصرف با خود پیام دیگری به همراه دارند.می گویند ما اصلا نمی خواهیم تو برای پس دادن کاسه مان هم که شده پیش ما بیایی چون سرمان خیلی شلوغ است و یا این که از این که کسی در خانه مان سرک بکشد خوشمان نمی آید...همان سالی یک بار عید دیدنی ها کافی است.

و چقدر قشنگ بود آن ارتباط های کاسه دادنی و کاسه گرفتنی و باز هم کاسه دادنی و کاسه گرفتنی...اصلا شاید قدیم تر ها دوست داشتیم بهانه ای پیدا کنیم تا همدیگر را ببینیم و بیشتر ببینیم و از مشکلات هم با خبر شویم تا اگر می توانیم کمکی کنیم اما حالا دنبال بهانه ای هستیم تا از زیر هر کاسه دادن و کاسه گرفتنی در برویم.

و داشتم فکر می کردم که چقدر دلم برای آن روزها تنگ شده است.

/ 46 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خضر

سلام من این صوت وبلاگتون رو میخوام چه باد بکنم؟؟؟؟؟؟؟[گل]

الهدی

سلام غیبتتون داره طولانی میشه خانم! عادت نداریم به اینهمه بی خبری :( انشالله به خاطر این ایام حسابی سرت شلوغ به کار باشه .....

ساحل

سلام چرا نیستید؟ منتظر مطلبتونم در پناه حق[گل]

فاطمه(هموطن)

بسم الله سلام حتما سعی میکنم یک سری متنهای خوبه پیامکی تهیه کنم اگه جمع شد براتون میفرستم یا علی

لیلی

سلام لعیا خانوم. وبلاگ زیبایی دارین و پر محتوا. من تقریبا تازه واردم و خیلی دوست دارم تو این عرصه فعالیت کنم. خوشحال میشم کمکم کنید:) با اجازه لینکتون میکنم

فرشته

کاش دستان خدا پیدا بود تا در آن وقت که بی حوصله وتنهایی ودلت از غم دنیا مملو. بزنی تکیه برآن وبخندی به همه رنج جهان. سلام مهربون به روزم ومنتظر نگاهت که یاریم دهد برای اندیشه های خوب.

حامد

بسیار زیبا خوشحالم میکنید با همین نگاه و دید تیزبینانه سری به وب ما هم بزنید و نقد هم بکنید خوشحال میشم

mehrazin

لعیای عزیزم سلام امروز برنامه ی حجاب را که می دیدم بسیار خشنود شدم که چه عجب رسانه ی ملی راجع به حجاب برتر صحبت می کند.ووقتی مجری گلش را دیدم به دخترم گفتم چه آشنا به نظر می رسد. بسیار دقت کردم وچهره ی همکار سالیان پیش را در چهره ی مجری جوان دیدم.ودرچست وجوی اینتر نتی یافتمت. لعیای نازنین خیلی خوشحال شدم که فرزندکوچک گل همکارم این چنین خانم وموفق وسر بلند در تبلیغ حجاب قلم می زند.انشالله همیشه سرافراز ومبلغ حجاب خانم زهرا (س) باشی. به خدا می سپارمت بااجازه وبلاگم را مزین نامت نمودم .گل][خداحافظ][گل][ماچ].

رضا

چقدر دلم برايت تنگ شده آنقدر که فقط نام زيباي تو در آن جاي مي گيرد اقای من ، هستی من اي کاش مي شد اشک هاي طوفاني ام را قطره قطره جمع کرد تا تو در درياي غم آلود آن غروب چشمانم را نظاره کني اي کاش مي شد فقط يک بار فرياد بزنم دوستت دارم اقای من و تو صدايم را مي شنيدي نمي دانم چطور ، کجا و چگونه بايد به تو برسم؟ اي کاش به جاي عکس ذهنی زيبايت وجود نازنينت پيش رويم بود و حرف هاي نا گفته ام را مي شنيدی به راستي که تو اولين عشق راستينم هستي اقای من شايد در گذشته هرگز اينچنين عاشق نشده بودم ومعنی و مفهوم مهدی را نمی دانستم ....... اما در این شرایط مهدی ..................................؟؟؟؟؟؟؟