سلام آقای وزیر

از چند روز قبل شروع کرده بودم به جستجو در مورد موضوع عفاف و حجاب و ربطش به وزارت ارشاد.فکر کنم یه دویست صفحه ای پرینت کرده بودم و خونده بودم.شب قدر اول جای خوندن دعای جوشن کبیر داشتم پرونده کارهای ارشاد درباره حجاب رو می خوندم.البته امیدوارم این کار به یه سرانجامی برسه که خیلی مغبون نشم.در بین مطالب به تناقضاتی میان صحبت های سردار افشار و دکتر حسینی و حتی دکتر حسینی و برخی از معاونین ایشون برخوردم که ان شاء الله اگه فرصت بشه در مورد همشون صحبت می کنم.

سؤال اصلی من از وزیر ارشاد این بود :

وزارت ارشاد یکی از نهادهای مسؤول در امر حجاب است.به نظر شما ایا این وزارت می تواند در خدمت ترویج حجاب باشد؟ و آ یا شما به عنوان وزیر ارشاد برای سینما و تئاتر و موسیقی وظیفه و نقشی درباره موضوع حجاب متصور هستید؟

که البته جواب ایشون بله حتماً بود.بعد هم کمی درباره فعالیت هایی که در حوزه فیلم ها و ...درباره ترویج اخلاقیات صورت گرفته توضیح دادند و چند نمونه ای از سریال ها را مثال زدند که بیشتر سریال های تاریخی به نظر می رسیدند تا تولیداتی که به صورت زیر پوستی قصد ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را داشته باشند.در زمان مثال زدن از فیلم های سینمایی نیز ظاهراً موردی در دسترس نبود و به ناچار به ملک سلیمان متوسل شدند.ایشان عقیده داشتند که کارگردانان و تهیه کنندگان باید خودشان رعایت کنند که به نظر سخن منطقی ای نمی آمد.همان موقع یاد صحبت های آقا در جمع برخی کارگردانان افتادم که خیلی به کمکم آمد و قسمت هایی از آن را برایشان خواندم.

"آیا در زمینه انعکاس آن معارف ارزشی اسلامی-که من معتقدم در سینمای ما نشان زیادی از آن ها وجود ندارد-به آن سازنده فیلم ،به آن کارگردان و حتی به آن بازیگر ،کاری انجام گرفته و منعکس نشده است؟!من به خودم نگاه میکنم،به حوزه علمیه مان نگاه میکنم و به دستگاه های مدیریت فرهنگی مان نگاه می کنم،می بینم نه،ما در این زمینه کم کاری داشته ایم.بنا براین به قول معروف:

هر بلایی کز آسمان آید           گرچه بردیگری قضا باشد

به زمین نارسیده می گویند     خانه انوری کجا باشد؟"

پس می توان گفت که تقصیر ما بوده که این مفاهیم را به کارگردانان و بازیگران و تهیه کنندگان و ...انتقال نداده ایم.ما نمی توانیم از آن ها کاری را بخواهیم که قبلاً آموزشش را ندیده اند و درکش نکرده اند.بعد هم هر کار خرابی که بیرون آمد دنبال مقصر بگردیم و تقصیر را بر گردن این و آن بیندازیم.

به نظر من رهبر ما برای همه مشکلات و حتی کوچک ترین مسائل نسخه دارند .این مشکل ماست که چشم و گوشمان را بسته ایم و گذاشته ایم تا ایشان حنجره پاره کنند و باز هم ما نفهمیم.و ای کاش می فهمیدیم.

امروز کار به جایی رسیده که رهبر انقلاب عرصه فرهنگ را میدان جهاد می خوانند و در حقیقت حکم جهاد صادر می کنند در عرصه فرهنگ.و سؤال اساسی این جاست که آیا ما در این عرصه مثل یک جهادگر وارد شده ایم؟؟؟!

در مورد عقیده برخی بر عدم خنثی بودن سینما و ...از دکتر حسینی پرسیدم و این که آیا سینمایی که پشت صحنه اش نمی تواند دینی باشد و وضعیت حجاب در مراسمی مانند فرش قرمز و همایش های مختلفی که اخبارش در همه رسانه ها پخش است ،همان گونه است که همه می دانند...آ یا چنین سینمایی می تواند مروج فرهنگ عفاف و حجاب باشد؟؟

ایشان عقیده داشتند که ما از سینما باید به عنوان ابزار استفاده کنیم و تا کنون هم کرده ایم.فرصت نشد از همایش ها و فرش قرمز و ...بگویند.

چند وله خوب برای برنامه آماده کرده بودیم که به هیچ کدام اجازه پخش نداند.امیدوارم با کمی سر و کله زدن بتوانیم هفته بعد پخششان کنیم.

قرار شد هفته بعد باز هم در خدمت وزیر ارشاد باشیم و سؤال هایمان را از ایشان بپرسیم.کمی هم در مورد کارگرود مد و لباس و مسائل مربوطه صحبت کنیم.

موقع خارج شدن از استودیو دو برادر با هم روبه رو شدند.به نظر می رسید اقتضائات زندگی مدرن از یک سو و مسؤولیت  اجرایی و مشغله کاری هر دو از سوی دیگر فرصت دیدار یکدیگر را از آن ها گرفته بود و این دو دقیقه دیدار مسرتی محسوس را در چهره هر دو پدید آورد. باز هم خدا خیر دهد تهیه کننده برنامه اردی بهشت را....

دوستان یه تیکه از مصاحبه اون روز رو از برنا نیوز برام فرستادن.اینجا میذارم تا اگه خواستین ببینین.

http://www.bornanews.com/Pages/VideoNews-2263.aspx

/ 15 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سادات

سلام .طاعاتتون قبول.برنامه اردی بهشت رو تقریبا پیگیری میککردم اما از وقتی شما اومدی مجدانه دنبالشم. امروز تازه اسمتون رو زیر نویس زدند و من موفق به کشف اینجا شدم.زا آشناییت خوشحالم.التماس دعا در شبهای قدر.راستی پنج شنبه افطاری میایید تالار ایوان شمس؟ از 17:30 شروع میشه مجمع وبلاگنویسان جمعند خوشحال میشیم شما هم بیایید.

وبلاگ برنامه گره

بسم الله با آرزوی قوبلی طاعات و عبادات شما از شما به صورت رسمی دعوت می شود تا در نشست نیمه تخصصی نقد برنامه گره حضور به عمل رسانید . زمان : پنج شنبه 3 شهریور ماه ساعت 20:30 مکان: نمایشگاه قرآن . مصلی امام خمینی . بخش دشمن شناخت

سلام میدونم که شرایط شما تو پخش سخته!، هر چیزی را نمیشه پخش کرد!، و الا راجع به حجاب میشود قشنگ آقای حسینی را کیش و مات کرد معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد در همایش مبتذل بازیگران در برج میلاد مورخ 5/5/90 چه کار میکرد؟، متولی و بانی این همایش بود؟ سخنران این همایش بود؟!!، آخه چه همایشیییییی با دیدن عکسها آدم از حال و هوای ایران خارج می شود!، معاون شما با رفتنش و سکوتش این وضع خیلی اسف بارشان را تائید کرد، چرا؟؟؟؟ وزارت ارشاد که کارش فرهنگی می باشد، بسیج هم که به این گونه است، پس هم وزارت ارشاد هم بسیج کار فرهنگی باید در این عرصه انجام دهند، یک سوال: چرا بسیج وزارت ارشاد کار فرهنگی خاصی انجام نمیدهد با این همه دین و وظیفه؟؟؟؟، با این همه امکانات فرهنگی در وزارت ارشاد!!!؟. آقای وزیر چرا تئاترهایی که در زمان دوم خرداد در هیج جای ایران اجرا نشد در دولت اصولگرای حزب الهی اجرا میشود! تئاتری که چند وقت تئاتر شهر را به حاشیه برد، تئاتری که به خاطر اجرایش BBCپرشین بعد از اجرایش از دولت فرهنگی احمدی نژاد تشکر کرد!!!!!!!!!!!!! آقای وزیر گند زدی ............... تو را چه به ریاست وزارت ارشاد، داشتی در پیام نو

حریر

سلام خوب شدین؟ سرما خوردگیو میگم

غریبه

با سلام نماز و روزتون قبول وبلاگ بسیار خوبی دارید و بسیار با بصیرت اگر موافق باشید با هم تبادل لینک کنیم

فاطمه(هموطن)

سلام با عرض شرمندگی الان نتونستم مطلبتون رو بخونم خواستم بگم یه گزارش از نشست گره نوشتیم بیاید بخونید

وتر

سلام بلاخره یادم بود برنامه رو دیدم خدا خیرتون بده کلی دلمو خنک کردید نمیشه اون وله هایی که تهیه کردید رو اینجا نمایش بدید؟ بعدم یه انتقاد دارید راجع به حجاب صحبت می کنید اما تو تصویر یه کار برده شده در پشت تون تو دکور یک پیچ مو برای مشخص کردن مادر خانواده استفاده شده که قابل تامل است البته جسارت نباشه ها گفتم شاید غفلت شده ازش خدا ان شاالله قوت ونیروی مضاعف بده بهتون برای انجام یک همچین فعالیت هایی یاعلی

شکلات

من هنوز موفق نشده ام برنامه تون رو ببینم ...ممنون که حداقل یک تکه از اون رو اینجا گذاشتید. ..من نمی دونم چرا همیشه احساس خوبی نسبت به این آقای وزیر داشته ام... ان شاءالله که خدماتشون هم همیشه در جهت خیر باشه...شاد و شیرین و شکلاتی باشید

محمود

واعظی بر منبر می گفت که هرکه نام آدم و حوا نوشته در خانه آویزد شیطان بدان خانه در نیاید. طلخک از پای منبر برخاست و گفت مولانا شیطان در جوار خانه ی خدا به نزد ایشان رفت و بفریفت. چگونه می شود در خانۀ ما از اسم ایشان بپرهیزد؟ با سلام محمود از مشهد وبلاگ جالب و پر محتوایی دارین من شما رو نمی شناسم ولی از نظراتی که براتون ارسال شده حدس می زنم باید صدا سیمایی باشین.من معلمم تو پایین شهر مشهد جایی که بعضی دانش آموزا به نون شب محتاجن بچه هایی که به دلیل بی کاری یااعتیادپدر پول خرید یه کتاب 2000تومانی رو ندارن خانواده های به هم پاشیده و.....می بخشید اینو می گم ولی فکر نکنم تمام مشکلات به بی حجابی و مدل مو و شلوار جین ختم بشه. متاسفانه شکاف طبقاتی زیاد شده و همه داریم شعار میدیم با اجازه لینکتون کردم خوشحال میشم سری هم به بلاگم بزنین و نظر بدین[گل]mahmod2day.persianblog.ir

محمود

مردمان را دیدم شهرها را دیدم دشت ها را ، کوهها را دیدم آب را دیدم ، خاک را دیدم نورو ظلمت را دیدم و گیاهان را در نور ، و گیاهان را د رظلمت دیدم جانورها را در نور ، جانور ها را در ظلمت دیدم و بشر را در نور ، و بشر را در ظلمت دیدم هر کجا هستم ، باشم ، آسمان مال من است . پنجره ، فکر ، هوا ، عشق ، زمین مال من است . چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند قارچ های غربت ؟