چگونه زندگی کنیم؟؟؟

به هر حال بعد از اولین صحبتم با ایشون تصمیم گرفتم با انگیزه بیشتر و انرژی مضاعف کار کنم.قرارمان شد همان موضوع سبک زندگی و فرهنگ که از ابتدا دلیل آغاز همکاریم با مجموعه صدا و سیما و برنامه اردی بهشت بود.قرار شد از این به بعد روزهای دو شنبه به این موضوع بپردازیم.البته موضوع ،موضوع پیچیده و سختی است و محدودیت هایی هم وجود دارد که به کلی دست و پای آدم را می بندد.در این شرایط یک برنامه خوب در آوردن واقعاً هنر است اما نشدنی نیست.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در مورد برنامه سازی به اون اعتقاد دارم معیار موفقیت برنامه بر اساس تعامل دو جانبه با مخاطب و قدرت جریان سازی برنامست.درسته که عواملی از قبیل برآورد برنامه،شبکه ای که برنامه از اون پخش میشه،اختصاص داده شدن زمان مناسب در کنداکتور و جا به جا نشدن اون و خیلی چیزهای دیگه در این تعامل می تونه نقش داشته باشه؛اما به نظر می رسه که یک برنامه علیرغم همه این فراز و نشیب ها باز هم می تونه موفق باشه و در جامعه جریان سازی کنه.برای همین باید موضوع های انتخاب شده از دل خود مردم باشه و برای مردم حرف زده بشه.یه طوری که اون ها برنامه رو مال خودشون بدونن و با بالا و پایین رفتنش فکر کنن چیزی که متعلق به خودشونه بالا و پایین شده...البته متاسفانه فکر می کنم که در حال حاضر چنین چیزی در رسانه ما خیلی به ندرت اتفاق می افته.

در این باب سخن بسیار است که بهتر است به کارشناسان امر واگذار شود.این ها تنها نظرات شخصی من بودند که بر اساسشون کار می کنم و امیدوارم نتیجه دلخواهم رو بدست بیارم.به هر حال سعی می کنم از این به بعد موضوعات و مهمانان برنامه رو در این جا اعلام کنم تا اگر کسی از شما دوستان نظری و پیشنهادی داره بده.

این هفته قرار هست موضوع سبک زندگی و آموزش رو کار کنیم.....آیا مسیر نظام آموزشی ما به حیات طیبه ختم میشه؟؟چه برنامه ریزی هایی در این زمینه داشته ایم؟سند تحول آموزش و پرورش چه می گوید؟؟؟آیا اگر دانش آموزی در کنکور رتبه اول را آورد می توانیم نام او را انسان موفق بگذاریم؟اصلا انسان یعنی چه ؟موفقیت یعنی چه؟؟

این ها نمونه ای از سوال هایی هستند که در برنامه دوشنبه 4 دی سعی خواهیم کرد به آن ها پاسخ دهیم با حضور یکی از مسوولین آموزش و پرورش و نوجوان 16 ساله ای که همه چیز را جور دیگر می بیند....

 

 

/ 14 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
...

جمله شهيد تهراني مقدم عالي بود.سعي كنيم ضعيف نباشيم.

مريم اكبر زاده

سلام هميشه برنامه هاتون رو مي بينم ....خيلي خوب به موضوعات مي پردازين.سعي كنين قسمت راه كار و نتيجه گيري هم كامل باشه.دانشجوي فوق روان شناسي

حسين

اين خانوم سپانلو كدوم يكي بودند؟

ساراحبيبي

من ايران زندگي نمي كنم ولي برنامه شما رو پي گيري مي كنم.فكر كنم خيلي جسورانه به موضوعات مي پردازين اميدوارم بهتون گير ندن و تعطيلتون نكنن...ايني كه امروز به اون خانوم مسووله گفتين كه يه جوري توضيح بده كه مردم عادي بفهمن خيلي جالب بود.چون خيلي داشت كلي و نا مربوط صحبت مي كرد.

حسن بهشتی

سلام امیدوارم که این موضوع را در حد توان ادامه دهید. می دونید توی خیلی از فیلم های قبل از انقلاب حتما صدای اذان به عنوان قسمتی از هویت زندگی مردم پخش می شد ولی الان به ندرت چنین چیزی دیده میشه. سبک زندگ و ارتباط آن با رفتارهای مذهبی می تونه موضوع مهمی باشه. همچنین ارتباط ساده زیستی با حیات طیبه. و بعد. خبر دارید که مرکز تحقیقات صدا و سیما یک مجله با نام مطالعات سبک زندگی داره؟

مهمون16ساله تون منظورمه

زهرا سادات

سلام. عزیزم خدا قوت. یک موضوعی که خیلی تازگی با آن درگیر هستم و احساس میکنم جای کار کردن داره و نیاز است: مساله زندگی مجردی خانم ها است که مستقل و دور از خانواده شان در شهرهای دیگر زندگی میکنند و اکثریات آنها از شهرها و روستاهای کوچک به شهرهای بزرگتر مهاجرت میکنند و زندگی مستقل تشکیل میدهند و یک نوع فرار از زندگی گذشته و سبک زندگی سنتی است و ...

طیبه

سلام،خیلی خیلی خداقوت. انشالله که همیشه همینجور باانرژی و پر امید باشی که ماهم از شما انرژی بگیریم. :)

حالا!

س: آیا مسیر نظام آموزشی ما به حیات طیبه ختم میشه؟؟ ج: عمراً !!!! س: چه برنامه ریزی هایی در این زمینه داشته ایم؟ ج: وظيفه دانشگاه انهدام حيات طيبه ست و برنامه ريزي هم نميخواد چون هويجوري خودش داره خوب عمل ميكنه! س: سند تحول آموزش و پرورش چه می گوید؟؟؟ ج: بنده خدا زبون نداره كه چيزي بگه!!! س: آیا اگر دانش آموزی در کنکور رتبه اول را آورد می توانیم نام او را انسان موفق بگذاریم؟ ج: ببخشيد مث اينكه شماها اصلا تو اين جامعه زندگي نميكنيدا!! بايد سوال كنيم اگه دانش آموزی در کنکور رتبه اول را آورد جرات داريم نام او را انسان موفق نگذاریم؟!!! نه جون من جرات داريم؟!! س: اصلا انسان یعنی چه ؟موفقیت یعنی چه؟؟ ج: بابا پست مدرن!!!! بابا هايدگر!!! بابا سوال مبنايي!!! كلاً كم آوردم!!! [نیشخند]

یکی

فقط انسانهای ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند.... ای جان