بیماری دوربینی چشم

باید اعتراف کنم که دید من به دیگران از یک چشم با زاویه ی دید 130 درجه ای نیست، من همه را از چشم یک دوربین می بینم.

دیگر نمی توانم به صورت دوستانم نگاه کنم در حالی دارند صحبت می کنند زیرا که دخترانی را می بینم که دارند به دوربین لبخند می زنند و با هیجان شرح تجربیات جالبشان را می دهند. حتی گاهی نگاهشان را از لنز می دزدند تا دوربین هم یکی از آنها باشد.

دیگر نمی توانم مادرم راببینم، من تنها صورت زنی را می بینم که با مهربانی به لنز دوربین نگاه می کند و لبخند می زند، بعد بسته ی دست ها، چشم ها و نگاهش را می بینم که با سکوت فضا هماهنگ شده است.

حتی دیگر خودم را هم نمی بینم، من در آینه دختری را می بینم که ایستاده و می خواهد با نگاهش زیرپوستی ترین بازی های دنیا را ارائه بدهد و دوربین و لنز را نادیده بگیرد و موهایش را شانه بزند. زوم می کنم، پلک میزنم، کات می دهم و همین دختر را می بینم که در خیابان تنها راه می رود .

نمیدانم این بیماری مرا تا کجا می برد، شاید تا کوری مطلق بروم و دیگر انسان نباشم و دید انسانی ام را برای همیشه از دست بدهم، شاید هم این کوری مرا به بینایی برساند که حتی وقتی دیگر چشمانم دوربین نیست، بتوانم همه چیز را ... همه چیز را ، ببینم.

 این مطلب رو یکی از دوستان خوبم خانوم صنم یغمایی که توی کارگاه مستند سازی آقای دخانچی شرکت کرده بودن نوشتن.ازشون اجازه گرفتم تا شما رو هم در این تجربه شریک کنم

/ 28 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب-پ

خواهر من شما که مارو سکته دادی با این جریان مشکل بینایی ... والا حق الناس داره :)) :)) به روزیم مارا بخوانید مبسوط نظر بدهید لطفا...

حسن بهشتی

سلام متن جالبیه. مخصوصا الان که من و دوستانم پیگیر تحقیق برای ساخت مستند هستیم باعث میشه بدونیم چطور باید دید.

این مطلب رادیدم درباره برنامه شما

http://zananpress.com/archives/3302

parva

مطلبتون به شدت جالب بود.خیلی خوشگل سرکاررفتم.خیلی هم نافرم نگرانتون شدم.خوشحالم که مطلبو تاآخرخوندم .اونقدرت ناراحت شدم که می خواستم زنگ بزدم ازدوستم حالتون روبپرسم.سبک نوشتنتون هم خیلی صمیمیه.این طورنوشتن رودوست دارم. سرافرازباشید. درپناه الله.یاعلی.

مهدي

سلام 7-8 روزه مطلب جديد نمي نويسين خوبه الان كه ماه محرم هست يه مطلب هم در مورد اين ماه عزيز بنويسيد جاش واقعا خاليه

الهام رجایی

منم واقعا فکر کردم چشم شما یه چشزی شده.نکنین این کار رو با مردم.گناه دارن.

زلال ؟

سلام علیکم. با اجازه شما مطلبتون رو برای تکثیر در واحد خواهران مسجد برداشتم. ............................... عیب از ماست، كه هر صبح نمی بینیمت؛ چشم بیمار شده، تار شدن هم دارد..!!! ............................... یا علی مدد یا زهرای مرضیه(سلام الله علیها)

سلام

مطلب خوبی بود.کاش چشمای همممون همیشه باز باشه.

غریب دیرآشنا

سلام وبلاگ خوبی دارید به ماهم سری بزنید مقدمتان [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] باااارااااااان