چقدر دلمون برای استکان نعلبکی های هیات محلمون تنگ شده....

 اول از اینکه این ظروف از نفت تولید میشن و موجب هدر رفتن ذخایر نفتی میشن، همچنین در اثر حرارت ناشی از غذاها و مواد گرم خاصیت سرطان زایی پیدا میکنن و از طرفی 300 سال تا 500 سال طول میکشه تا تجزیه بشن و به چرخه ی طبیعت برگردن و مسئله ی بازیافت هم چندان جدی گرفته نمیشه. حالا به نظر شما این اتفاق واقعا خوشاینده؟ آیا در شان حرمت این مراسم ها هست؟ آیا یک غیرمسلمون با دیدن این اتفاق از اسلام زده نمیشه و پیش خودش فکر نمیکنه که چرا بچه مسلمونا به طبیعت و محیط زیست بها نمیدن و همین مسائل نبوده که بهونه داده دست خیلیا؟

 پس با این حساب اگه به عنوان یه مسلمون واقعا دغدغه ی مذهب داری و برای حسین(ع) میخوای عزاداری کنی، بد نیست این مسئله رو توی ذهنت داشته باشی... اما چه کار میشه کرد ؟

شاید آسون ترین راه این باشه که این مطالب رو به اطرافیانتون انتقال بدید و یا اگه کسی از اطرافیانتون هیئت داره بگید حدالامکان سعی کنن از ظروف یکبارمصرف تجزیه پذیر(یا زیست تخریب پذیر که به ظروف ذرتی مشهور هستن) و یا لیوان های کاغذی خریداری کنن و توی اونا نذری بدن .وای که چقدر دلمون برای استکان های چای هیات های قدیمی تنگ شده....

ما به عنوان یه گروه فعال محیط زیست خودمون رو موظف دونستیم که حداقل کاری در این زمینه میتونیم رو انجام بدیم و این کمپین رو راه انداختیم تا از این طریق کمک های مردمی جمع کنیم و با پولی که جمع میشه لیوان های کاغذی و ظروف زیست تخریب پذیر خریداری کنیم و به هیئت ها تحویل بدیم.

حتی میتونید امسال اگه نذر دارید، پولش رو در اختیار این کمپین بذارید و یا بازم یه کار ساده تر اینکه خودتون شخصا برید هرچقدر میتونید از این ظروف خریداری کنید و به هئیت محلتون تحویل بدید!!! بعدشم به ما خبر بدین تا بدونیم چقدر تونستیم کار کنیم.

لطفا پیام این کمپین رو منتقل کنید به اطرافیانتون... چیزی تا شروع ماه محرم نمونده.یک یا حسین بگید.

اگه خواستید کمک کنید،این شماره کارت و حساب ماست:

6221061000768228 شماره کارت

0200390921002 شماره حساب 

/ 28 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ایرانی

سلام خانم اعتماد سعید عزیز و پرتلاش میشه در پایان هر برنامه اردیبهشت یک لینکی بگذارید و به طور مختصر توضیحی بدهید

ازتهران

موفق باشید

ازتهران

موفق باشید

چفیه گرافیک

سلام خوبید انشاالله... یک کلیپ صوتی از استاد پناهیان هست، حالا نمیدونم شنیده باشید یا نه.... خواستم به شما هم بدهم گوش بدید، شاید به درد تصمیم گیری های گروه بخوره... http://s2.picofile.com/file/7583860535/nasr_audio_50207ec7990e9_mp3.mp3.html التماس دعا یا علی(ع)

ایرانی

سلام خانم اعتماد سعید پرکار من میدونم کارهای زیادی دارید ولی فکر کنم وقتی هم برا وبلاگتون بگذارید خوبه خیلی وقته سر نزدید امیدوارم امیدوارم امیدوارم

ایرانی

سلام خانم اعتماد سعید عزیز آیا شما این هقته برنامه دارید میشه بگین چه روزی مرسی

مجید

سلام http://segundallamada.com/bases2013/